Wyprawka

Dziecko powinno być ubrane w wygodny, niekrępujący ruchów ubiór, umożliwiający swobodne ubranie i rozebranie. Ubranie powinno być dostosowane do pory roku i warunków atmosferycznych.

Każde dziecko przyjęte do żłobka w pierwszym dniu pobytu przynosi ze sobą podpisane

• Obuwie zmienne zapinane na rzep ze sztywną podeszwą.
  • Ubranka na zmianę – body z krótkim i długim rękawkiem (dla dzieci używających pieluszek), majteczki (w przypadku  odpieluchowanego dziecka),bluzeczki z długim i krótkim rękawkiem, długie spodenki/krótkie spodenki w okresie letnim, sweterek lub bluza, skarpetki
  • Butelka ze smoczkiem i mleko w przypadku dzieci karmionych butelką
  • Kubek do picia  (jeżeli posiada ulubiony kubek, a z innego nie pije)
  • W razie pogody/niepogody –krem z filtrem, płaszczyk przeciwdeszczowy, czapkę letnią i zimową, spodnie nieprzemakalne, rękawiczki, szalik i nieprzemakalne obuwie (np. kalosze).
  • Ulubioną maskotkę dziecka do spania (da mu poczucie bezpieczeństwa).
  • Smoczek (szczególnie jeśli dziecko używa go w domu)

Do leżakowania:

• Piżamkę lub pajacyk

Artykuły higieniczne:

• Zestaw do mycia zębów szczoteczka, pasta i kubeczek do zębów.
  • Dla dzieci korzystających z butelki – smoczki i butelki.
  • Środki pielęgnacyjno-higieniczne: chusteczki nawilżające, kremy przeciw odparzeniom i inne w zależności od potrzeb dziecka.
  • Woda micelarna do pielęgnacji skóry dziecka, płatki bawełniane dla niemowląt i dzieci
  • Dla dzieci używających pieluch – pampersy.

Prosimy o trwałe podpisanie wszystkich rzeczy dziecka.